Ale po co ty sobie to robisz?

Prezent dla naszych beneficjentów z okazji Dnia Dziecka! Wydaliśmy broszurę dla rodziców dzieci transpłciowych. Jest ona w całości przygotowana przez aktyw akceptujących i wspierających rodziców przy merytorycznym i finansowym wsparciu Fundacji Trans-Fuzja.

Ruch sojuszniczy rodziców dzieci transpłciowych dopiero się tworzy. Zakrojone na szerszą skalę działania podjęliśmy zaledwie na początku tego roku. Tym bardziej jest nam miło, że aktyw rodziców przygotował z okazji Dnia Dziecka publikację broszury „Ale po co ty sobie to robisz?”. Jest to pakiet niezbędnej wiedzy dla rodziców, którzy stają wobec problemu transpłciowości swojego dziecka, wsparty wypowiedziami rodziców (a także innych bliskich), którzy już się z tym problemem zetknęli i coraz śmielej przecierają ścieżki dla kolejnych.

Teksty zawarte w broszurze pochodzą w całości od rodziców (i innych bliskich). Pomysł, koncepcja, ilustracje, słownik niezbędnych pojęć, grafika, korekta i skład to wspólna praca grupy zaangażowanych rodziców i członków zarządu naszej fundacji. Druk broszury został sfinansowany z funduszy Fundacji Trans-Fuzja i z prywatnej darowizny osoby, która co prawda rodzicem dziecka transpłciowego nie jest, ale jest rodzicem jako osoba transpłciowa.

Jesteśmy dumni, że z okazji Dnia Dziecka możemy udostępnić wam tę broszurę. Brak takiej pozycji odczuwaliśmy od dawna. Mamy nadzieję, że pomoże ona tym wszystkim, których rodzice nie mogą zrozumieć, czym jest transpłciowość, nie chcą zaakceptować transpłciowości swojego dziecka, wahają się. Powiedzcie im, że to jest w porządku bać się, nie rozumieć, wątpić i... dajcie im tę broszurę do przeczytania. Możecie ściągać plik PDF, drukować go i powielać, aby tylko służył wam jak najlepiej. Drukowana (papierowa) wersja broszury jest już dostępna w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja.

Plik PDF broszury do pobrania pod linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1JY3kfa_LKGzMCMd01MlJnHrQLod8LQFA/view?usp=sharing

Fundacja Trans-Fuzja - Ale po co ty sobie to robisz - Broszura dla rodzicow.pdf