Komiks

Z prawdziwą przyjemnością i dumą informujemy Was, że wydaliśmy komiks o transpłciowości w całości stworzony przez osoby transpłciowe, poruszający podstawowe zagadnienia z codziennego życia osób transpłciowych.

W komiksie swoją historię opowiadają trzy osoby transpłciowe: Maja, Kuba i Alex. Każda z nich ma swoją indywidualną historię i odczucia związane z własną tożsamością płciową.  Przybliżają nam oni podstawowe pojęcia dotyczące transpłciowości oraz doświadczenia, jakie się z nią mogą wiązać. Dzięki komiksowi możecie dowiedzieć się czym jest transpłciowość i jak może być odczuwana, a także jakie możliwości związane z tranzycją stoją przed osobą, która pragnie żyć w zgodzie ze sobą. Naszego komiksu z powodzeniem możecie użyć jako narzędzia do wytłumaczenia tematu transpłciowości swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym. Zachęcamy Was do podzielenia się nim z kadrami w Waszej szkole i pracy. 

To 16 stron opowiadających o tym, jak różnorodne są tożsamości i historie osób transpłciowych, ich sposoby ekspresji i radzenia sobie z dysforią czy sytuacjami publicznymi. Komiks zawiera również wskazówki dla sojuszników, którzy pragną wspierać swoje bliskie osoby transpłciowe. 

Autorami komiksu są członkowie naszego zarządu. Grafiki stworzyli Grzegorz Żak ("Lifyen" w Angry Trans) oraz Kaj Koperski (autor Transowisko - Transkomix ). Scenariusz napisał Stanisław Orszulak  przy współpracy z Edytą Baker. Koncepcja komiksu jest wspólnym dziełem wszystkich tych osób. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu naszego grantodawcy International Trans Fund. 

Komiks jest dostępny w językach polskim, angielskim i rosyjskim, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej.

Wersja polska:
https://drive.google.com/file/d/1v4yRFKi3JRLcapa_59yVA_kHosFnAnYN/view 

Wersja angielska:
https://drive.google.com/file/d/1hj_DBF1b5zw2jMw0AxVUVBd3E_E_H19n/view

Wersja rosyjska:
https://drive.google.com/file/d/1AhNcTRxiXXjju0iKErMruc5mWvYHIyS6/view

Wersja ukraińska:

https://drive.google.com/file/d/1mlyUV8IlVFacXe01fWeqsBklGEDyPbAl/view 

Fundacja Trans-Fuzja - komix pl.pdf